• img
  • img
img
img
180.00 TL  

Latince Adı : Rosa Damascena Flower Oil
Ürün Notası : Orta (Kalp) Nota
Ürün Kalitesi : Geleneksel
Elde Ediliş Şekli : Damıtma
Bitkide Oluşumu : Çiçek
Menşei : Türkiye
Koku Tanımı : Tam ağır, sıcak, çiçeğimsi
Ambalaj Şekli : 1 ml

Önde Gelen Bileşenleri :
citronellcl: yak. % 29,61,nonedecane: yak. % 23,12 geraniol: yak. % 8,84 ,heneicosane: yak; % 8,06 ,nonadecane: yak. % 5,40

Stokta Var

Özellikleri

Kuvvetli harmonize edici, sakinleştirici, rahatlatıcı, duygusal-canlandırıcı.

Ruhsal ve Duygusal Etki

Ruhsal sıkıntılardan kaynaklanan ağrıları giderici, üzüntüye, teselli gerektiren gerilimlere karşı etkili. Cinsel yönden teşvik edici.

Vücutsal Etki

Kuvvet verici (tonik), düzenli hareket sağlayıcı, temizleyici, deri üzerinde antiseptik, iltihaplanmayı engelleyici, kramp çözücü-rahatlatıcı, sakinleştirici, yara iyileştirici, kalp ve ince barsak fonksiyonlarını düzenleyici.

Uyumlu Yağlar

Santal odunu, lavanta, melisa, neroli, yasemin, iris, bergamot, sedir, portakal, ağaç kavunu, mandalin.

Kullanım Önerileri

Her türlü problemli, kuru, allerjik yüz ve cilt bakımı, çocuk-cilt bakımı, vücut ve masaj yağları hazırlanmasında, banyolarda ve kompreslerde. İlk etapta parfüm yapımında.

Gül gebelikte, doğumda ve ölüm esnasında kullanılan çok mükemmel bir yağdır.

Gül kalbimizi açar, hislerimizi kötü düşüncelerden arındırır ve vücudumuzu madde olarak kuvvetlendirir.

Diğer uçucu yağların iyileştirme tesirleri çoğunlukla gül yağı ile karıştırılmaları ile meydana gelir.

Çok tesirli ve kıymetli olduğundan, "azı bile çok" olarak kullanılmalıdır.

1 damla naturparfüm olarak veya hisleriniz için deneyebilirsiniz.

Notlar

Gül, güzelliğin ve mükemmelliğin timsalidir. Kokusu bütündür ve hiçbir başka koku kalbimizi onunki kadar etkileyemez. Nihayetinde gül, var olan gerçek sevginin sembolüdür. Gül, insanları masal ve efsane aleminin yanı sıra yüzyıllar boyu ilaç olarak da etkilemiştir.

Kozmetik ürünlerinin ana maddelerinden biri olan gül için ne söylense azdır. Yurdumuzun göller bölgesinde yetiştirilen güllerden elde edilen yağlar, ihracat ürünlerimizden biridir. İstatistiklere göre yurdumuz dünya ihracatının % 40-50'sini karşılamaktadır. Türkiye haricinde, Bulgaristan, Fas ve Rusya da önemli gül yağı üreten ülkeler arasındadır.

Bir kg gül yağı elde etmek için 4000 ile 5000 kg gül çiçeğine ihtiyaç vardır. Çözücü gazlar (örneğin: Hexan) yardımı ile ise 400 kg gülden, konkret denilen bir kilo yağ elde etmek mümkündür. Ana etken madde "Geraniol" aynı zamanda Itır çiçeğinin de ana etken maddesidir. Terapideki başarı ise, yağların hakiki ve saflığına bağlıdır.

El ile toplanan bu çiçeklerin yaklaşık 350 ile 400 tanesi bir kg gelir ve ortalama bir damla yağ içinde 32 adet gül çiçeği ve bir kilogramda ise iki milyonun üzerinde çiçek mevcuttur. Bu sebeple uçucu yağlar arasında gül "uçucu yağların kraliçesi" olarak adlandırılır.

Bitkinin yetiştiği yörelere ve cinsine göre kokunun karakteri değişir.

Gül yağı – Türkiye : Kuvvetli, ağır, dolgun
Gül yağı – Atar : Gülümsü, çiçeğimsi, sıcak, ağır
Gül yağı – Alba : Gülümsü, zarif kendinden geçirici
Gül yağı – Bourbon : Dolgun, tatlı, baş döndürücü
Gül yağı – Bulgaristan : Ağır, tatlı, olgun
Gül yağı – Fas ( Abs. ) : Baş döndürücü, zarif-taze
Gül yağı – Hindistan : Gülümsü, dolgun, taze, çiçeğimsi
Gül yağı – İran : Gülümsü, ağır, dolgun

YORUM YAZ

300.00 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ

Benzer Ürünler

img

Canlı Su ve Doğal Taşlar

30.09.2020

Su, doğal taşları enerjik olarak arındırmak veya canlı su elde etmek için güçlü bir yoldur fakat her taş bunun için uygun değildir.Her doğal taş, birbirinden farklı kimyasal bileşenlerden oluşur. Doğal taşlar, içerdikleri pekçok kimyasal madde ... devamı

img

Sahip Olmamak = Özgürlük

25.08.2020

"Sahip olduğunuz her şey bir bavula sığmalı. Ancak o zaman ruhunuz özgür olabilir." demiş Charles Bukowski... Karavanda yaşayan bir çiftle tanışmıştım. Çok az eşyayla barındıkları bu küçücük karavan, her ne kadar klasik anlamda bir ev gibi ... devamı

img

Komedojenik Endeks

22.07.2020

Komedojenik tanımının ne anlama geldiğini, nasıl derecelendirildiğini ve önemini birkaç gün önce Maya Natural Instagram hesabımızda paylaşmıştık. O kadar çok ilgi gösterdiniz ve gerek postun altındaki yorumlarda, gerek e-posta ile o kadar çok soru ... devamı

Tümünü Gör