• img
  • img
img
img
109.00 TL  

Latince Adı : Boswellia Carterii Oil
Ürün Notası : Dip (Temel) Nota
Ürün Kalitesi : Organik
Elde Ediliş Şekli : Damıtma
Bitkide Oluşumu : Reçine
Menşei : Somali
Koku Tanımı : Kuvvetli, reçinemsi, tatlı
Ambalaj Şekli : 5 ml

Önde Gelen Bileşenleri :
a-Pinene: yak.% 62,52 , Limonene*: yak. % 6,60, b-Pinene: yak. % 4,p-cymene yak: %2,74 Sabinene: yak. % 2,65

Stokta Var

Özellikleri

Tazelik verici, moral yükseltici, güven verici.

Ruhsal ve Duygusal Etki

Korkulu ve heyecanlı hallerde rahatlatıcıdır. Manevi yönden temizleyici ve kuvvet vericidir.

Vücutsal Etki

Antiseptik, deri düzenleyici ve yara iyi edicidir. Yatıştırıcı ve romatizma ağrılarında dindirici, tonik, cilt kırışıklıklarını giderici.

Uyumlu Yağlar

Mersin, yalancı mirha, tonka, sedir, turunçgil ve çam yağları.

Kullanım Önerileri

Yaşlı, kırışık ve kuru cilt bakım yağlarında, yağ lambalarında, hava temizleyicilerde, moral verici koku karışımlarında ve naturkozmetikde.

Yağ lambası için - özel zamanlar

2'şer damla günlük, yalancı mirha, siyam asilbenti ve gül.

Masaj yağı-rahatlatıcı

6 damla Vanilya extrası, 2 damla Günlük Hindistan, 1 damla Itır, 50 ml. Tatlı badem veya jojoba yağı içine karıştırılır.

Notlar

Boswelia, küçük ağaçlar halinde olup Kuzey Afrika ve Hindistan’da yetişmektedir. Memleketimizde ak günlük ve sığla olarak bilinir. Ağaçlarının çizilerek reçinesinin destile edilmesi yoluyla elde edilir.
Günlük, tanınmış eski bir tütsüdür. Ruhun temizlenmesinde ve ilham almak için kullanılır. Kokusu içinde bulunduğumuz durum ile, dini ve ruhi Dünya arasında bağlantı kurar. Meditasyon için çok değerli bir yağdır. Fikirleri gerçeklere çıkarmaya yardımcı olur.

Günlüğün reçinesi Hindistan'da "Salai Guggel" olarak tanınır ve Ayurveda da kullanılır. Boswellia serrata cinsi Hindistan'ın kuzey ve ortalarında yetişir. Hindistan günlük yağı yumuşak kokuludur ve etken maddeleri Arabistan günlük yağından farklıdır. Bu nedenle kendine özgü, taze-berrak, kuvvetli olarak tanımlanır.

MayaBlog'ta Okuyun : Günlük (Sığla / Günnük / Olibanum / Frankincense) Yağı ve Reçinesi İle Gelen Şifa

YORUM YAZ

215.00 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ

Benzer Ürünler

img

Komedojenik Endeks

22.07.2020

Komedojenik tanımının ne anlama geldiğini, nasıl derecelendirildiğini ve önemini birkaç gün önce Maya Natural Instagram hesabımızda paylaşmıştık. O kadar çok ilgi gösterdiniz ve gerek postun altındaki yorumlarda, gerek e-posta ile o kadar çok soru ... devamı

img

Doğa Takvimi: İnsan ve Doğa Bütünlüğünün İspatı Gibi

09.05.2020

Tarihöncesi dönemlerden beri insanoğlu doğa olaylarını çok yakından gözlemlemiş.Güneşin, ayın, gezegenlerin pozisyonlarını ve evrelerini... İklimsel olayları, yağmurları, fırtınaları, rüzgârları, sıcağı, soğuğu... Hayvanların göç, kış ... devamı

img

Doğayla... Sevgiyle... Hep Birlikte...

29.04.2020

Merhaba sevgili Maya Blog okurları. :)Bugüne dek Maya Natural ürünleriyle hep birlikte şifalandık, doğal bir yaşamın kapılarını araladık. Sevgiyle, doğayla bir bütün olarak sağlık ve mutluluk kazandık.Maya Blog yazılarımızda ve Instagram ... devamı

Tümünü Gör