• img
  • img
img
img
76.00 TL  

Latince Adı : Citrus Aurantium Bergamia Fruit
Ürün Notası : Üst (Baş) Nota
Ürün Kalitesi : Organik
Elde Ediliş Şekli : Soğuk Pres
Bitkide Oluşumu : Meyve Kabuğu
Menşei : İtalya
Koku Tanımı : Serinletici, meyvemsi, hafif tatlı
Ambalaj Şekli : 5 ml

Önde Gelen Bileşenleri :
Limonene yak. %36,60 ,Linaly acetate yak: %31,40, Linalool %10,28 , Gamma terpinne %6,99 , beta pinene: yak. %5,71

Stokta Var

Özellikleri

Sakinleştirici, rahatlatıcı, ferahlatıcı

Ruhsal ve Duygusal Etki

Sinirsel gerginliklerden kaynaklanan korku, depresyon, histeri nöbetlerini düzenleyici, ruhi ferahlatıcı, dengeleyici.

Vücutsal Etki

Antiseptik, antimikrotik, antibakteriyel, adale gerginliklerini düzeltici-adet günleri zorluklarında, dikkat toplayıcı-konsantre edici, tonik, böbrek ve böbrek üstü fonksiyonlarını düzenleyici, ateş düşürücü.

Uyumlu Yağlar

Neroli, kananga, gül, sedir, vetiver, ıtır, lavanta, civanperçemi.

Kullanım Önerileri

Yağ lambaları, hava temizleyiciler, Saunalar, hidrolatlar, natur parfüm, ve diğer kullanım yerlerinde. Diğer turunçgil yağlarının kullanıldığı tüm yerlerde. Serin yerde saklanması önemle tavsiye edilir. Earl-Gray-çayının tipik kokusu Bergamot yağının çaya katılması ile elde edilir.

Etken madde-içeriğinde Furocumarin olduğundan, güneşe duyarlılığı arttırabilir. Bu sebeple direkt olarak deriye sürülmesi ve güneşlenmek, ayıca güneş yağlarında kullanılması da sakıncalıdır.
Işığa duyarlılığı arttırır ; Max. % 0,5 oranında kullanınız.

Rahatlatıcı kulak masajı

50 c. Jojoba içine 2 dam. Bergamot, 1 er dam. Itır, nane, hint limonotu konarak iyice karıştırılır, kulağın her tarafına sürülerek daire çizilerek yapılan bu masaj uyku getirmeden rahatlatır.

Ders çalışma esnasında-konsantre ve motive edici

Yağ lambalarında Bergamot da diğer motive edici yağlardan olan Zufa otu, limon, clementin gibi kullanılır.

Notlar

Bergamot yağı, Aqua mirabilis hidrolatı ( Kölnisches Wasser ) ve Bergamot çayı ( Earl Grey Tee ) ürünleri sayesinde adını tüm dünyaya duyurdu. Kasım-Ocak ayları arası daha yeşilken üretilen bergamot yağının menşei Kalabrien – İtalya olarak bilinir.

Ancak araştırmalara göre Bergamot kelimesinin açılımı : Beg ar mu di dir. Ne İtalya'da ki Bergama şehri, ne de İngiltere'nin Earl Grey Tee ile ilgisi vardır. Bunun aslı Türkçe kelime ve “ bey armudu “ dur.

Sebebi ise dilimizi ve ürünlerimizi tam olarak kullanmamamızdır.

YORUM YAZ

215.00 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ

Benzer Ürünler

img

Canlı Su ve Doğal Taşlar

30.09.2020

Su, doğal taşları enerjik olarak arındırmak veya canlı su elde etmek için güçlü bir yoldur fakat her taş bunun için uygun değildir.Her doğal taş, birbirinden farklı kimyasal bileşenlerden oluşur. Doğal taşlar, içerdikleri pekçok kimyasal madde ... devamı

img

Sahip Olmamak = Özgürlük

25.08.2020

"Sahip olduğunuz her şey bir bavula sığmalı. Ancak o zaman ruhunuz özgür olabilir." demiş Charles Bukowski... Karavanda yaşayan bir çiftle tanışmıştım. Çok az eşyayla barındıkları bu küçücük karavan, her ne kadar klasik anlamda bir ev gibi ... devamı

img

Komedojenik Endeks

22.07.2020

Komedojenik tanımının ne anlama geldiğini, nasıl derecelendirildiğini ve önemini birkaç gün önce Maya Natural Instagram hesabımızda paylaşmıştık. O kadar çok ilgi gösterdiniz ve gerek postun altındaki yorumlarda, gerek e-posta ile o kadar çok soru ... devamı

Tümünü Gör