Tıbbî Mavi Papatya Yağı

img

Tıbbî mavi papatya yağı, Latince adı Chamomilla Recutita (Matricaria) olan papatya türünden elde edilen, cildin nemlenmesini, ferahlamasını ve canlanmasını sağlayan bileşenler içeren hoş kokulu, %100 saf bir uçucu yağdır.

Yaklaşık 500 kg. tıbbî mavi papatyadan yaklaşık 1 kg. kadar yağ elde edilir. Bu sebeple çok değerlidir.

2000 yıldan fazla süredir sağlık ve kozmetik şifalarından yararlanılmakta ve bugün Avrupa ülkelerinde, her derde deva olarak nitelendirilmektedir.

Asklepios ve Hipokrat mavi papatyanın sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliklerinden övgüyle bahsetmişlerdir.

Kasları gevşetir, rahatlatıcı ve sakinleştiricidir. Depresyon ve anksiyete tedavisine destekleyicidir. Mikrop öldürücü ve iltihap gidericidir. Özellikle kuru, problemli ve tahriş olmuş ciltler için çok faydalıdır. İltihaplı, sivilceli, egzamalı, kaşıntılı ciltlerin bakımı için lokal olarak kullanılır.

Banyo sonrasında masaj yağlarının içeriğinde, rahatlatıcı olarak kullanılır.

Tıbbî Mavi Papatya Yağı İle Harika Bir Vücut Ovması Tarifi

- Yarım su bardağı karbonat
- Yarım su bardağı elma sirkesi
- 5 damla tıbbî mavi papatya yağı
- 5 damla bergamot yağını cam bir kavanozda karıştırın. Vücudunuzu, zihninizi sakinleştirmek, cildinizi rahatlatmak ve yaşlanma karşıtı bir etki yaratmak için haftada bir ya da iki kez duştan sonra uygulayabilirsiniz.

Maya Natural'den tıbbî mavi papatya yağı satın almak için tıklayınız.

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, sorular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal sağlık, güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen blog@mayanatural.com.tr e-posta adresimize yazın.

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER