Sonbaharda Dökülen Yapraklar... Ve Dökülen Saçlar... :(

img

Saçlarımızın sonbahardan nedir bu çektiği?

Ağaçların yaprakları gibi dökülür de dökülür... Halılardan, lavabodan, küvet giderinden topak topak toplanır, giysilerimiz adeta saç kaplanır.

Kedilerin tüylerini toplamakta kullandığımız şu yapışkanlı ruloları kendi saçlarımızı toplamak için de mi kullansak ne yapsak? :)

Hele yiyecek bir şeyler hazırlarken çektiklerimiz! Saçımıza kenarı oyalı yemeni mi bağlasak, bone mi geçirsek şaşırırız. Neredeyse kafamıza silikon havuz bonesi geçirip öyle yemek pişireceğiz! Ya misafirlerin tabağından saçımız çıkarsa!

İşte böyle döküle döküle saçlarımız hacmini kaybeder, O kadar azalır ki, her zaman saçımızı topladığımız lastik tokayı bir tur daha bağlamak gerekir.

Neyse ki, kökü bizde! Sorun yok!

Ama bir an önce de uzasınlar. Ve mümkünse dökülmesinler de...

Peki neler yapabiliriz?

Maya Blogdaki bir başka yazımızda doğal şampuan kullanımının öneminden bahsetmiştik, hatırlarsanız. Okumayanlar için işte linkimiz;

Doğal Şampuan Kullanımının Önemi

İlk olarak dökülmenin önüne geçmemiz gerekiyor. Kimyasal içermeyen doğal ürünler, şampuanlar, yağlar ve sabunlar bu konuda baş kurtarıcımız. Çünkü saç derisini besleyen formülasyonları dökülmeyi engellediği gibi yeni saçlar çıkmasını sağlıyor. Üstelik saçı güçlendirip hacim kazandırıyor ve çabucak uzamasını sağlıyor.

Birinci önerimiz bebekler için üretilmiş katı şampuanı;

Bebekler için Katı Şampuan

İçeriğinde bol hindistan cevizi ve kakao yağı bulunuyor. Nazik bebek saç ve cildi için özel olarak formüle edilmiş olan bu katı şampuanı, ister saçınız, ister tüm vücut temizliğinizde güvenle kullanabilirsiniz.

İkinci önerimiz normal ve kuru saçlar için katı şampuanı;

Normal ve Kuru Saçlar için Katı Şampuan

Hindistan cevizi, kakao, ıtır, lavanta ve nane yağı içeren formülasyonu ile saça parlaklık veriyor, saç derisini ve saçları kurutmadan nazikçe temizliyor.

Üçüncü önerimiz normal ve yağlı saçlar için katı şampuanı;

Normal ve Yağlı Saçlar için Katı Şampuan

Bu katı şampuanımız da çok özel bir ürün. İçeriğinde hindistan cevizi, kakao, portakal kabuğu ve karanfil yağı bulunuyor. Saç derisi problemlerini ve kepeği rahatlattığı gibi, sebum (yağ) salgısını dengeleyip saça ekstra hacim veriyor.

Dördüncü önerimiz Maya Natural'in saç bakım seti;

Saç Bakım Seti

Bu sette, Maya Natural saç bakım yağı ve doğal katı şampuan bulunuyor. Saç ve saç derisi temizliğini hiçbir kimyasal maddeye maruz kalmadan doğal olarak sağlayabilir ve önceden oluşmuş hasarları onarabilirsiniz.

Son olarak Maya Natural saç bakım yağını da öneri listemize ekleyelim;

Saç Bakım Yağı

Saç bakım yağı, dökülmeleri azaltıp dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlıyor. Renk açma ve boya işlemlerine bağlı olan hasarları hızla onarıyor. Canlı, parlak ve sağlıklı görünüm veriyor. Ayrıca saçın çabuk uzamasına da destek oluyor.

Sonbahar da gidecek, kış gelecek... Sonra ilkbahar, sonra da yaz... Saçlarımız dökülecek, doğal ürünlerle yeni saçlar çıkacak, yeniden uzayacak... Her şey çok güzel olacak! Sevgiyle kalın!

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen blog@mayanatural.com.tr e-posta adresimize yazın.

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER