Modern Zamanlar ve Doğal Yaşam

img

Aramızda 20'li, 30'lu yaşlarda olanlar vardır.

Bizler görece daha sentetik bir dünyaya doğduk.

Bebeklik yıllarımızda hazır mamalarla, vitamin takviyeli gıdalarla beslendik. Sebze çorbalarının, meyve pürelerinin zahmetsiz, konserve versiyonları vardı. Zaman herkes için kısıtlıydı. Market birkaç adım ötedeydi ve bu ürünlere ulaşmak yapmaktan daha kolaydı. Her şeye kolayca ulaşabileceğimiz, hazır ve paketli gıdaların satıldığı marketler çok yakınımızdaydı.

Saçlarımız sabun yerine bebek şampuanıyla yıkandı. Gözlerimiz hiç yanmadı.

Evlerimiz temizlik maddeleri sayesinde pırıl pırıldı. O kadar temiz ve titizdik ki evimiz çamaşır suyu kokardı. Evimize, mis gibi oda parfümlerini sıkmayı da ihmal etmedik.

Kozmetiklerin de en cafcaflı zamanında dünyaya gelmiştik, ne güzel! Çeşit çeşit parfümle mis gibi koktuk, yüzümüze çeşit çeşit kremi boca ettik, saçlarımızı her gün renk renk, mis kokulu şampuanlarla yıkadık. O sentetik esanslar o kadar güçlüydü ki, yastığımıza bile sindi. Ne güzel sabaha kadar o güzel kokuyu soluduk, her nefeste ciğerlerimize çektik.

Gerçekten de insanlık tarihi açısından ürkütücü, sentetik bir dönemin içindeyiz.

Bir grup insan doğal olandan bu kadar uzaklaştıkça, ruh ve beden sağlığımızı yitirdiğimizi fark etti. Sonra bu farkındalık yavaş yavaş yayıldı. Yayılmaya da devam ediyor.

Doğaya, doğal olana geri dönüş başladı.

Şehirde yaşayanlar için doğal ürünlere ulaşmak birazcık daha zor olabilir. Fakat zararlı ürünlerden, gıdalardan teker teker vazgeçebiliriz, bu çok zor değil.

Kimyasal içerikli ürünleri, temizleyicileri, sentetik maddeleri, hormonlu, paketli, raf ömrü uzun gıdaları hayatımızdan çıkarabiliriz.

Tamamen çıkarmak zor olsa da, mümkün olduğu kadar...

Çünkü ihtiyacımız olan HER ŞEY doğada var.

Maya Natural bu önemli misyonun bir parçası olmaya devam ediyor. İlginiz ve desteğiniz arttıkça, ürün çeşidini arttırıyor. Sizlere daha çok fayda sağlayabilmek için daha çok, daha çok çalışıyor.

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, sorular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal sağlık, güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen blog@mayanatural.com.tr e-posta adresimize yazın.

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER