Kimyasal Duş Jellerine Veda / Vücut Sabunları

img

Daha önce hiç duş jeli ambalajının üstünde yazanları hiç okudunuz mu? Okumadınız değil mi?

Uzun yıllar boyunca biz de okumamıştık. Parfümeride, markette satılıyor diye alıp alıp kullanmıştık. Marketlerde satılanların fiyatları da çok cazipti. Ucuz ucuz aldık, life bolca döküp, köpük köpük yıkandık. Banyodan çıkınca mis gibi koktuğumuzu düşündük. Keyiflendik... Her ne kadar, kokuları fazla kalıcı olmasa da...

Ve hayatın koşturmacası içinde, duş jeli kullandığımız zaman daha çabuk kirlendiğimizi de fark etmedik. Muhtemelen hiç sabun kullanmamıştık. Renk renk, ambalajlı, albenili, cicili bicili duş jelleri dururken niye doğal sabun kullanacaktık ki?

Bir süre sonra cildimiz çeşitli allerjik reaksiyonlara açık hale geldi. Kızarıklıklar, kepeklenmeler, pul pul dökülmeler, kaşıntılar yıllarca canımızı sıktı. Egzama, mantar gibi çeşit çeşit rahatsızlık yakamızı bırakmadı...

Çünkü duş jellerinin içeriğinde köpük ajanları, cilt Ph dengesini bozan, cilt tahrişine, allerjiye sebep olan, kanserojen zararlı kimyasallar, parfümler bolca bulunuyor.

İçeriğinde zararlı kimyasallar bulunan sabunlarda da durum pek farklı değil. Neticede cildiniz bazı kimyasallara maruz kalıyor ve bu içerik gözenekler yoluyla kana karışıp iç organlara ulaşıyor.

Karaova Sabunu İle Tanışın!

Karaova sabununun içeriğinde;

- Soğuk sıkım zeytinyağı
- Kakao yağı
- Shea yağı
- Yoğurt tozu
- Portakal kabuğu yağı
- Lavanta yağı
- Biberiye yağı
- Karanfil yağı
- Hindistan cevizi yağı
- Hint yağı

bulunuyor.

Hint yağı etkili bir doğal nemlendiricidir. Ciltte elastin ve kolajen üretimini arttırarak yaşlanma etkilerini azaltır. Romatoid ve sedef gibi iltihaplı rahatsızlıklarda şifalıdır. Sivilceleri yok eder. Mantarlarla savaşır. İnce çizgileri azaltır, cildi pürüzsüzleştirir.

Portakal kabuğu yağı selülit gidericidir. Kokusu stresi azaltır. Yoğun C vitamini içerir. Ciltte koyu leke oluşumunu yavaşlatır. UV ışınlarına karşı koruyucu bir kalkan görevi görür.

Biberiye yağı cildi sıkılaştırır, selülitle savaşır ve kan dolaşımını arttırarak cilt sağlığınızı arttırır.

Shea yağı içeriğindeki A, F, E ve D vitaminleri sayesinde zengin bir antioksidandır. İyi bir nemlendiricidir. Yaşlanma belirtileriyle savaşır. Ciltte kolajen üretimini arttırır. Çatlakların görünümünü azaltarak kirli havanın cilt üzerindeki olumsuz etkilerini giderir.

Hindistan cevizi yağı içerdiği C, A ve K vitaminleri ile cildi besler ve dış etkilere karşı koruma sağlar. Antibakteriyeldir.

Karanfil yağı akne ve sivilce oluşumunu engelleyip var olanları da kurutur. Cildin yağ ve nem dengesini sağlar. Sarkma ve kırışıklıkları önler.

Lavanta yağı cilt için iyi bir nemlendiricidir. Tazeler, anti-aging etki sağlar ve cildi gerginleştirir.

Kakao yağı nemlendirir, çatlakları onarır. Güneşin zararlı etkilerini en aza indirir, dış etmenlere karşı koruyucudur. Yaşlanma etkileriyle savaşırken cilt elastikiyetini arttırır.

Soğuk sıkım zeytinyağı hücre gelişimini destekler ve yaşlanmayı geciktirir. İçeriğinde C, D, E, K vitaminleri ile beta-karoten, selenyum ve çinko bulunur.

Yoğurt tozu nedir?

Yoğurt tozu, taze süzme yoğurdun kurutulması ile elde edilir. Yoğurdun su kısmı buharlaştıktan sonra geriye kalan özüdür. Besin değerleri yüksek, konsantre bir gıdadır.

Yoğurt tozu cildi yumuşatır, gençleştirir.

Karaova sabununu satın almak için tıklayın

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, sorular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal sağlık, güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen blog@mayanatural.com.tr e-posta adresimize yazın.

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER