Hem Şifalı, Hem Şık: Aromatik Çakra Bilekliği

img

Bir önceki blog yazımızda kokuların sağlığımız üzerindeki etkilerinden bahsetmiştik. İlgili yazının linki için tıklayınız:

Koku (Aroma) ve Sağlık

Bu yazımızda, kullanımı kolay olduğu için çok tercih edilen, şifalı, aynı zamanda son derece şık bir aksesuarımızdan, aromatik çakra bilekliğinden bahsetmek istiyoruz.

Maya Natural kurucu ortaklarından, aromaterapist Yeşim Güngör'ün sizler için tasarladığı aromatik çakra bilekliğimiz, spor kıyafetlerinizle şık bir bütünlük sağlarken aynı zamanda şifa etkileri ile vazgeçemeyeceğiniz bir aksesuarınız olmaya aday.

Bilekliğimiz 12 adet lav taşının (lava stone) yanı sıra jasper, turuncu akik, sitrin, yeşim, turkuaz, lapis lazuli ve ametist boncukları ile tasarlandı.

Öncelikle lav taşının ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlatarak başlayalım;

Bir tür ponza taşı olan bu lav taşı, demir, magnezyum, kalsiyum, potasyum, çinko gibi minerallerden oluşuyor. En önemli özelliği, gözenekli yapısı sebebiyle, üstüne uçucu bir yağ damlatıldığında kokuyu 24 saat boyunca hapsediyor.

Bedenimizin enerji istasyonları olarak kabul edilen çakralarımıza etki etmesinin yanı sıra, kas ağrılarının azaltılması için sıcak terapilerde kullanılmasından stres kontrolüne, yorgunluktan kaynaklanan baş ağrılarından hücre yenileyici etkisine kadar pekçok şifası bulunuyor.

Lav taşlarının yanı sıra aromatik çakra bilekliğimizde bulunan 7 doğal taş, her bir çakramızdaki enerjileri dengelemek için kullanılıyor.

- Jasper - Kök çakra

- Turuncu akik - Sakral çakra

- Sitrin - Solar pleksus çakra

- Yeşim - Kalp çakra

- Turkuaz - Boğaz çakra

- Lapis lazuli - Üçüncü göz çakra

- Ametist - Taç çakra

Peki aromatik çakra bilekliğimizi nasıl kullanacağız? Hemen anlatalım;

Bilekliğin üstündeki lav taşlarından birine, kullanım amacınıza uygun olan uçucu yağın sadece 1-2 damlasını damlatınız. Koku kaybolduğunda, işlemi tekrarlayabilirsiniz.

İhtiyaç hissettiğinizde bilekliği burnunuza yaklaştırıp kokladıkça şifalanabilirsiniz!

Üstelik aromatik yağlarınızın etkisi her zaman, 24 saat boyunca yanınızda...

Satın almak için tıklayınız:

Aromatik Çakra Bilekliği

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER