Günlük (Sığla / Günnük / Olibanum / Frankincense) Yağı ve Reçinesi İle Gelen Şifa

img

Doğanın bir mucizesi ile tanışmak ister misiniz?

Latince adı Boswellia Carterii olan günlük, sığla, günnük, olibanum ya da frankincense gibi farklı adlarla da biliniyor. Mür (myrrh) ağacının da yakın akrabası. Günlük ve mür ağaçları, aynı bitki ailesinin üyesi.

Ülkemizde sadece Muğla çevresinde, Fethiye, Marmaris, Dalaman ve Köyceğiz'de yetişen endemik bir tür. Dünyada da nadir olarak, sadece Yemen, Hindistan, Çin, Umman, Somali ve Etiyopya'da yetişiyor.

Şifaları da saymakla bitmiyor;

Reçinesinin kahverengi, mat ve yapışkan, bala yakın bir kıvamı var. Ağacın gövdesinden elde ediliyor ve bu işlem sırasında toplanan kabuklardan tütsü yapılıyor.

Yağı, reçinenin distilasyonu ile elde ediliyor. Cilt hastalıklarında, haricen, yara, yanık, kesik iyileştirici olarak kullanılıyor. Antiseptik ve parazit öldürücü, romatizma ağrılarını dindirici ve diğer tedavi edici özellikleri sebebiyle ilaç sektöründe de kullanılıyor.

Odunsu, keskin, meyveli ve yoğun bir aroması var. Parfüm sektöründe fiksatör olarak kullanılıyor ve sabun imal ediliyor.

Cilt bakımındaki etkileri ise mucize denebilecek türden! Nemsiz ve yorgun ciltlerde anti-aging (kırışıklık ve yaşlanma karşıtı) etkileri muhteşem! İçeriğindeki limonen bileşeni, antioksidan (hücre hasarlarını önleyici), antienflamatuar (iltihap önleyici) ve antifungal (mantarı önleyici) özelliklere sahip. Cildin nem dengesini sağlayıp tazelik veriyor, cildi kuvvetlendiriyor, cilt tonunu düzenliyor, sivilcelerle savaşıyor, ince kırışıklıkları onarıyor ve sarkmaları engelleyip cilt elastikiyetini arttırıyor. Daha ne olsun! :)

Maya Natural'in lekeli ciltler için bakım seti içinde de yer alan aydınlatıcı serum günlük yağı ile formüle edilmiştir. Satın almak için linke tıklayınız;

Lekeli Ciltler için Bakım Seti

Maya Natural günlük Arabistan yağını satın almak için tıklayınız;

Günlük (Arabistan) Yağı

Günlük yağının aromaterapik ve esansiyel şifası, stres yatıştırıcı, morali yükseltici, korku ve heyecanı yatıştırıcı, gevşetici ve rahatlatıcı etkilerinden kaynaklanıyor. Aynı zamanda endişe ve kaygıyı azalttığı biliniyor.

Hafızayı kuvvetlendirici ve öğrenme kapasitesini arttırıcı zihinsel faydaları da azımsanmayacak kadar çok...

Günlük, meditasyon için çok değerli bir yağdır. Yağ lambasında veya buhurdanlıkta kullanarak, zihinsel ve ruhsal şifalarından yararlanabiliriz. Bu değerli yağ, düşüncelerimizi gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Bu buhur, aynı zamanda sivrisinek ve diğer uçan kanatlıları uzaklaştırıyor. Böylece, özellikle sivrisineklerin yaydığı sıtma ve diğer hastalıkları önlüyor.

Bir sprey şişesine su doldurup birkaç damla günlük Arabistan yağı ekleyerek muhteşem bir sineksavar-böceksavar yapabiliriz. Tamamen doğal!

Aynı spreyi, gece uykuya dalmadan önce yatak odanıza sıktığımızda, rahatladığımızı ve uykuya daha rahat daldığımızı farkederiz.

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, sorular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal sağlık, güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen blog@mayanatural.com.tr e-posta adresimize yazın.

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER