Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

img

Kadim öğretilerce doğal taşlar, binlerce yıldır şifa verici ve enerji dengeleyici olarak kullanılmış. Bu yazımızda, biz de bu kadim şifa uygulamalarını araştırıp aktarmaya çalışacağız.

Çakralar ve enerji döngüsü ile ilgili detaylı yazımız için tıklayın;
Çakraların Şifresi / Enerji Blokajları, Sağlık ve Şifalanma

Frekans, biyorezonans ve sağlıkla ilgili yazımızın linki;
Frekans, Biyorezonans ve Sağlık

Pekçok kaynakta, taşların özellikleri, ne işe yaradıkları, programlanmaları ve temizlenmeleri ile ilgili bilgiler verilmiş.

Fakat onları nasıl kullanabilir ve şifa etkilerinden yararlanabiliriz?

Doğal taşların birkaç farklı kullanım metodu var. Bu metodlar, neye ihtiyacımız olduğuna göre değişiyor. İsterseniz, bu metodları başlıklar halinde, kısaca özetleyelim;

1. Takı Olarak Üstümüzde Taşımak

Doğal taşlardan yapılmış kolye, yüzük, bilezik gibi takıları üstümüzde taşımak iyi bir yöntem olabilir. Böylece taşımızla sürekli etkileşim halinde oluruz.

Evet, etkileşim dedik, yanlış duymadınız. Doğal taşlar enerji alış-verişi yapabileceğimiz, frekans yüklü doğal oluşumlardır. Hislerimiz, korkularımız, düşüncelerimiz taşımızın üzerinde kodlanır. Temizleme işlemini bu sebeple yaparız. Doğal taşımız formatlansın, nötr hale gelsin diye...

Çakra enerjilerini dengelemek ve blokajları çözmek için, her çakraya uygun kuvars, ametist, lapis lazuli, yeşil aventurin, sitrin, kırmızı akik ve jasper doğal taşlarının birarada kullanılarak tasarlandığı, Maya Natural'in Hayat Ağacı Kolye Ucunu satın almak isterseniz tıklayınız.

Derin kökleri, güçlü gövdesi ve yayılan dalları ile birliği, büyümeyi ve gücü sembolize eden "Hayat Ağacı", dünyadaki tüm inanç ve kültürlerin saygı duyduğu evrensel bir semboldür. 

2. Cüzdanımızda, Çantamızda Taşımak

Eğer taşımızı takı olarak sürekli görünür bir şekilde kullanmak istemiyorsak, çantamızda, cebimizde, cüzdanımızda taşıyabiliriz.

Böylece yanımızda bulundurduğumuz süre zarfında bize şifalı enerjisini yüklemeye devam edecektir.

3. Aktivasyon Sağlamak İçin Taşları Çakra Üzerine Yerleştirmek

Bu yöntem, en hızlı sonuç veren, en yararlı metodlardan biridir. Sabah kalktığımızda, enerjimizi taze tutmak, güne olumlu başlamak ve negatif enerjilerden zarar görmemek için doğal taşlarımızı kullanabiliriz.

Uzanmaya devam ederken, hafif bir meditasyon müziği çalmaya başlayalım. Mümkünse, her çakra bölgesine uygun aromatik yağlarla masaj uygulayalım. Her çakraya uygun taşımızı, o çakramızın hizasına, bedenimizin üstüne yerleştirelim.

Bir süre sonra taşları yerleştirdiğimiz yerlerde sıcaklık hissi, bir enerji akışı hissedebiliriz. Bazı taşlar yerinden oynayabilir. Bırakalım, yeni yerlerinde kalsınlar.

Doğal taşların hangi çakrayı aktif hale getirip dengelediğini ve hangi aromaterapik yağla birlikte kullanırsak hızlı sonuç alabileceğimizi başka bir blog yazımızda detaylı bir şekilde işledik. İlgili linkler aşağıda;

Kök Çakra (Muladhara, Kundalini Çakra) / Doğal Taşlar ve Aromatik Yağlar

Karın Çakrası (Swadhistana, Sakral Çakra, Hara Çakra, Pelvis Çakrası, Göbek Çakrası) / Doğal Taşlar ve Aromatik Yağlar

Mide Çakrası (Solar Pleksus, Güneş Sinirağı) / Doğal Taşlar ve Aromatik Yağlar

Kalp Çakrası (Anahata) / Doğal Taşlar ve Aromatik Yağlar

Boğaz Çakrası (Visshuddha) / Doğal Taşlar ve Aromatik Yağlar

Üçüncü Göz Çakrası (Alın Çakrası, Ajna) / Doğal Taşlar ve Aromatik Yağlar

Taç Çakrası (Sahashrara) / Doğal Taşlar ve Aromatik Yağlar


4. Ortamda Bulundurmak

Doğal taşlarımızı evimizin bir köşesine, yatak odamıza, banyomuza yerleştirebiliriz.

İşyerimizde de, daha yüksek verim ve konsantrasyon artışı sağlamak, olumlu enerjileri kendimize çekmek ve negatif enerjilerden arınmak için, bir ya da birkaç doğal taşımızı masamıza koyabiliriz.

5. Pandül (Sarkaç) Formunda Reiki Uygulamalarında Kullanmak

Pandül ya da sarkaç, bir ipe veya zincire bağlı olan, sabit bir noktada tutulduğunda, çeşitli enerjilere göre salınım yapan radyestezik bir araçtır.

Değerli maden arama, sorulara yanıt arama, kayıp eşyaları veya kişileri bulma gibi pekçok kullanım alanı olmakla birlikte, bizi daha çok ilgilendiren, şifa enerjisi, bedensel veya ruhsal hastalıkların tespiti, çakra aktivasyonu ve mekandaki negatif enerjilerin tespiti ile ilgili kullanımı. 

Örneğin, herhangi bir çakramızda tıkanıklık olup olmadığını anlamanın basit yöntemlerinden biri pandül (sarkaç) kullanımıdır.

Pandülün ne olduğu, ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı ile ilgili daha detaylı bilgi için;

Pandül (Sarkaç / Şakül) Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Maya Natural'den pandül (sarkaç) satın almak isterseniz, aşağıdaki linklere tıklayınız;

Yeşim Taşı Pandül
Orgonit Pandül
Ametist Pandül

6. Meditasyon Sırasında Kullanmak

Meditasyon yaparken doğal taşlardan oluşan kolye, bileklik, yüzük vs takarak, elimizde tutarak veya yakınımızda bulundurarak daha etkili olmasını sağlayabiliriz.

Yanı sıra, yüksek bir frekans aralığına sahip olmasından dolayı kan dolaşımını, sindirim sistemini, kas yırtıklarını şifalandıran, ağrıları azaltan terahertz taşını da meditasyon yaparken kullanabilirsiniz.

Doğal taşların nasıl uyumlandığını, programlandığını ve nasıl temizlendiğini öğrenmek için "Doğal Taşlarla Şifa Çalışması İçin Nasıl Niyet Edilir? Doğal Taşlar Nasıl Programlanır?" yazımızı okuyabilirsiniz.

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, sorular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal sağlık, güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen blog@mayanatural.com.tr e-posta adresimize yazın.

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER