Canlı Su ve Doğal Taşlar

img

Su, doğal taşları enerjik olarak arındırmak veya canlı su elde etmek için güçlü bir yoldur fakat her taş bunun için uygun değildir.

Her doğal taş, birbirinden farklı kimyasal bileşenlerden oluşur. Doğal taşlar, içerdikleri pekçok kimyasal madde nedeniyle dikkatle kullanılmalıdır.

Canlı su eldesi için bazı taşları suda bekletmek ve sonra bu suyu içmek hastalıklara sebep olabilir, zehirleyici olabilir.

Örneğin içeriğinde arsenik, antimon, alüminyum, kurşun gibi bazı zehirli, öldürücü, zararlı bileşenler, radyoaktif elementler, suda paslanabilen veya toksik mineraller bulunabilir. Bazı taşlara dokunmak bile zehirleyebilir.


Hangi Doğal Taşlar Canlı Su Eldesi İçin Güvenle Suda Bekletilebilir?

- Ametist

- Pembe Kuvars (Gül Kuvars)

- Kristal Kuvars

- Şungit


Doğal Taşların Sertlik Derecesi ve Su Toleransı


Doğal Taşlar mohs sertlik ölçeğine göre 1'den 10'a kadar değerlerle sınıflandırılırlar.

Bu ölçek, doğal taşların su toleransı açısından çok önemlidir. Çünkü malzeme ne kadar yumuşaksa, sudan zarar görme olasılığı o kadar yüksektir. Doğal taşın mohs sertlik değeri 0'a ne kadar yakınsa, suya karşı o kadar hassas olduğu anlamına gelir.

Mohs ölçeğine göre 5'in altında sertlik derecesine sahip taşlar suyla temas etmemelidir. Bu kristaller suyla uzun süre temas ederse çözünür veya çatlar.


Su Temassız Canlı Su Eldesi

Doğal taşlarınızın kimyasal olarak hangi maddeleri içerdiğini bilmiyorsanız ve yukarıdaki doğal taşlar dışındakilere sahipseniz, en güvenilir yol doğal taşlarınızı bir bardak veya bir sürahi suyun yanına koyarak 1 gece bekletmektir.

Doğal taşlardan yapılmış bardak altlıkları ya da kaseler de kullanabilir ve su bardağınızı / sürahinizi üzerine yerleştirebilirsiniz.

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, sorular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal sağlık, güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen blog@mayanatural.com.tr e-posta adresimize yazın.

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER