Boğaz Çakrası Blokajını Temizlemek ve Denge Sağlamak İçin Yöntemler

img

VISSHUDHA

%100 dengede kalmak, fiziksel ve mental sağlığımızı devam ettirebilmek ve çakra enerjilerimizi yeniden yapılandırmak için çeşitli yöntemler mevcut. Bu yöntemlerden biri, birkaçı veya hepsini uygulayabilirsiniz. Sonuçta hiçbirinin olumsuz bir yan etkisi bulunmuyor. Her biri doğal, bütünsel, şifalı, denge sağlayıcı yöntemler.

Şimdi bunların neler olduğunu gelin hep birlikte görelim;

Doğanın Enerjisi

Gökyüzüne bakmak, deniz, göl, nehir kıyısında mavilikleri seyre dalmak boğaz çakrasını aktive eder.

Hareket

- Su sporları
- Doğa sporları
- Mavi gökyüzü altında doğa yürüyüşleri
- Açık havadaki tüm sporlar

Su Enerjisi

- Denize girmek

Ses Çalışmaları / Primordial Ses Meditasyonu (Mantra Meditasyonu ve Müzik)

- New Age müzikler

- "Ham" sesi ile mantra çalışmaları yapmak. (En az 21 gün boyunca, günde 10 dakika boyunca, bu heceyi "m" sesini uzatarak ve "sol" notasından seslendirerek.)

- Şarkı söylemek

- Şiir seslendirmek

- Yumuşak bir ses tonuyla güzel sözler söylemek

Aromaterapik Masaj Yağları, Doğal Kokular (Esansiyel Yağlar)

- Okaliptüs yağı
- Lavanta yağı
- Papatya yağı
- Ekinezya yağı
- Kişniş yağı
- Adaçayı yağı

Renkler

Bu çakranın rengi mavidir. Bu sebeple, mavi eşyalar, giysiler, objeler bu çakramızı dengelemeye yardımcı olur. 

Hayal Etme (İmajinasyon) Terapisi

- Bağdaş kurup, mümkünse hasır, yün, ahşap, keçe gibi doğal bir malzemeden zeminin üstünde oturalım. Bağdaş kuramıyorsak, bacaklarımızı kendimize doğru toplayarak, ellerimizle dizlerimizden tutalım ve oturalım.

- Burnumuzdan, diyaframımıza derin nefes alıp, hızlı bir şekilde vermeye başlayalım.

- Boğaz çakramızın bulunduğu bölgede mavi bir ateş topu hayal edelim. Çakramızda dönen bu ateş topunun, tüm dengesizlikleri yaktığını, yok ettiğini düşünelim.

Olumlamalar

Örneğin, duygu ve düşüncelerimizi içimizde sakladığımızı, özgürce ifade edemediğimizi varsayalım. Bu niteliğimiz hem bize hem de sevdiklerimize zarar verecek sonuçlara yol açmakta. Bu niteliğimizi törpülemek ve dengelemek için şu olumlama ile çalışabiliriz:

- Duygu ve düşüncelerimi rahatça ve özgürce ifade edebiliyorum. Kimseden saklamak için bir nedenim yok. Çünkü kendim olmayı hak ediyorum ve duygularım değerli.

Sabırla, 21 gün boyunca, günde birkaç kez sesli bir şekilde tekrar etmemiz yeterli.

Doğal Taşlarla Şifa Çalışmaları

- Lapis Lazuli
- Mavi Akik (Kalsedon)
- Kuvars
- Turkuaz
- Akuamarin
- Opal gibi mavi renkli taşlar bu çakrada şifa çalışmaları için uygun doğal taşlardır.

Nefes Çalışmaları (Pranayama)

Nefes çalışmaları Uzakdoğu öğretilerinde temel unsurlardan biridir. Hücrelere bol oksijen gitmesini sağlayan, çeşitli farklı tekniklerden oluşan göğüs ve diyafram nefeslerini kapsar. Yoga ve meditasyon uygulamaları nefes alıp vermenin şifalandırıcı etkisinden yararlanır.

Nefes çalışmalarını kendi kendinize uygulamanız doğru olmayabilir. Bu sebeple, konunun uzmanlarından pranayama çalışmaları ile ilgili destek alabilirsiniz. 

Meditasyon

Tüm meditasyon yöntemleri, nefes, hareket, sessizlik, ses, ateş, ışık, karanlık, koku, objeler, düşünceler ve konsantrasyon aracılığı ile çakraları dengeleyen prensipler bütünüdür.

Kendi kendinize meditasyon yapmanız doğru olmayabilir. Bu sebeple, konunun uzmanlarından meditasyon ile ilgili destek alabilirsiniz.

Yoga

Yoga, bazı duruş pozisyonları (asana), nefes ve meditasyonlar aracılığıyla çakra aktivasyonu sağlayan, zihin, ruh ve beden uyumuna yönelik disiplinlerden biridir. Pekçok türü vardır.

Kendi kendinize uygulamanız doğru olmayabilir. Bu sebeple, konunun uzmanlarından yoga ile ilgili destek alabilirsiniz.

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, sorular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal sağlık, güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen blog@mayanatural.com.tr e-posta adresimize yazın.

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER