Alın Çakrası Blokajını Temizlemek ve Denge Sağlamak İçin Yöntemler

img

AJNA / ÜÇÜNCÜ GÖZ ÇAKRASI

%100 dengede kalmak, fiziksel ve mental sağlığımızı devam ettirebilmek ve çakra enerjilerimizi yeniden yapılandırmak için çeşitli yöntemler mevcut. Bu yöntemlerden biri, birkaçı veya hepsini uygulayabilirsiniz. Sonuçta hiçbirinin olumsuz bir yan etkisi bulunmuyor. Her biri doğal, bütünsel, şifalı, denge sağlayıcı yöntemler.

Şimdi bunların neler olduğunu gelin hep birlikte görelim;

Doğanın Enerjisi

Geceleri yıldızlı gökyüzünü seyretmek, gecenin bir kısmında ibadet etmek, ruhsal çalışmalar yapmak, deniz kenarında meditasyon yapmak üçüncü göz çakrasını aktive eder.

Ses Çalışmaları / Primordial Ses Meditasyonu (Mantra Meditasyonu ve Müzik)

- Enstrümantal müzikler
- "Ksam" sesi ile mantra çalışmaları yapmak. (En az 21 gün boyunca, günde 10 dakika boyunca, bu heceyi "m" sesini uzatarak ve "la" notasından seslendirerek.)

Aromaterapik Masaj Yağları, Doğal Kokular (Esansiyel Yağlar)

- Nane yağı
- Hindistancevizi yağı
- Okaliptüs yağı
- Yasemin yağı
- Vanilya yağı

Renkler

Bu çakranın rengi mavi-mordur. Bu sebeple, mavi-mor eşyalar, giysiler, objeler bu çakramızı dengelemeye yardımcı olur. 

Hayal Etme (İmajinasyon) Terapisi

- Bağdaş kurup, mümkünse hasır, yün, ahşap, keçe gibi doğal bir malzemeden zeminin üstünde oturalım. Bağdaş kuramıyorsak, bacaklarımızı kendimize doğru toplayarak, ellerimizle dizlerimizden tutalım ve oturalım.

- Burnumuzdan, diyaframımıza derin nefes alıp, hızlı bir şekilde vermeye başlayalım.

- Boğaz çakramızın bulunduğu bölgede mavi-mor bir ateş topu hayal edelim. Çakramızda dönen bu ateş topunun, tüm dengesizlikleri yaktığını, yok ettiğini düşünelim.

Olumlamalar

Affedici olmamak, kin duygusu özellikle bu çakrada blokaja neden olur. Bu sebeple, zihnimizi bu duygu ve düşüncelerden arındırarak tıkanmaları engelleyebiliriz. Örneğin, kin ve nefret duygularımıza engel olamadığımızı varsayalım. Bu niteliğimiz hem bize hem de sevdiklerimize zarar verecek sonuçlara yol açmakta. Bu niteliğimizi törpülemek ve dengelemek için şu olumlama ile çalışabiliriz:

- Tüm insanları oldukları gibi kabul ediyor ve seviyorum. Onları olumsuz davranış ve sözlerinden dolayı affediyorum. Kalbim sevgi enerjisi ile dolu.

Sabırla, 21 gün boyunca, günde birkaç kez sesli bir şekilde tekrar etmemiz yeterli.

Doğal Taşlarla Şifa Çalışmaları

- Lapis Lazuli
- Mavi Ametist
- Mavi Akik (Kalsedon)
- Kuvars
- Mor florit
- Obsidyen
- Safir
- Azurit
- Yakut
- Jade gibi mavi-mor renkli taşlar bu çakrada şifa çalışmaları için uygun doğal taşlardır.

Nefes Çalışmaları (Pranayama)

Nefes çalışmaları Uzakdoğu öğretilerinde temel unsurlardan biridir. Hücrelere bol oksijen gitmesini sağlayan, çeşitli farklı tekniklerden oluşan göğüs ve diyafram nefeslerini kapsar. Yoga ve meditasyon uygulamaları nefes alıp vermenin şifalandırıcı etkisinden yararlanır.

Nefes çalışmalarını kendi kendinize uygulamanız doğru olmayabilir. Bu sebeple, konunun uzmanlarından pranayama çalışmaları ile ilgili destek alabilirsiniz. 

Meditasyon

Tüm meditasyon yöntemleri, nefes, hareket, sessizlik, ses, ateş, ışık, karanlık, koku, objeler, düşünceler ve konsantrasyon aracılığı ile çakraları dengeleyen prensipler bütünüdür.

Kendi kendinize meditasyon yapmanız doğru olmayabilir. Bu sebeple, konunun uzmanlarından meditasyon ile ilgili destek alabilirsiniz.

Yoga

Yoga, bazı duruş pozisyonları (asana), nefes ve meditasyonlar aracılığıyla çakra aktivasyonu sağlayan, zihin, ruh ve beden uyumuna yönelik disiplinlerden biridir. Pekçok türü vardır.

Kendi kendinize uygulamanız doğru olmayabilir. Bu sebeple, konunun uzmanlarından yoga ile ilgili destek alabilirsiniz.

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, sorular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal sağlık, güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen blog@mayanatural.com.tr e-posta adresimize yazın.

Doğayla, sevgiyle kalın.
Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız'

AYŞEN BALOĞLU

İLGİLİ ÜRÜNLER